🚗 DOPRAVA ZADARMO NAD 49€! 🚗
Logo
Po - Pia: 8:00 do 16:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 49,00 € a máte dopravu ZADARMO
08.04.2022
Komentáre (0)

Aké sú výhody listového hnojenia?

Aké sú výhody listového hnojenia

 

Čoraz väčší počet farmárov hľadá spôsoby, ako hospodáriť ekologickejšie a preto siahajú po listovej výžive. Tá je v skutočnosti ideálnym nástrojom na dosiahnutie najlepších výsledkov z hľadiska ochrany životného prostredia. 

Okrem tohto ekologického benefitu by sme chceli zdôrazniť aj ďalšie dôvody, prečo by ste mali používať listové hnojenie. 

Aplikované hnojivá negatívne interagujú so samotnou pôdou. V dôsledku toho môžu byť výživné ​​prvky obmedzené a niekedy nie sú dostupné vôbec. To platí pre všetky živiny aj stopové prvky.

Vedeli ste, že z hnojenia pôdy hlavnými prvkami sa k rastline dostane len 5 až 15 %? Pri stopových prvkoch je to ešte menej a odhaduje sa len 1 %.

Prenikaniu živín cez koreňový systém bráni najmä kyslosť pôdy, fyzikálno-chemické vlastnosti pôdy, textúra pôdy, vzájomná rovnováha medzi rôznymi prvkami či poveternostné podmienky.

Hnojenie listov nezávisí od pôdy a preto ponúka efektívnu alternatívu.

Listová výživa zlepšuje celkový rast koreňov. Celková absorpčná schopnosť koreňového systému sa vďaka tomu zväčšuje. Rastlina je následne schopná absorbovať viac vody a živín, pretože zasiahne väčší objem pôdy. Výsledkom je, že rastlina efektívnejšie využíva zásoby v pôde a hnojivá. Výživa rastlín je vyváženejšia a preto zvyšuje šancu na skvelú úrodu.

Listovým hnojivom kompenzujeme nesprávne fungovanie koreňov. Takto môže rastlina stále rásť, zotavovať sa a silnieť – aj keď jej koreňový systém nepracuje, ako by mal. List aj koreň majú podobný absorpčný potenciál. Listy tak dokážu absorbovať množstvo živín. To znamená, že aplikácia na listy je efektívnym spôsobom podávania nielen stopových prvkov, ale aj kľúčových prvkov. Vyhnete sa tak ich nedostatku, ktorý má za následok spomaleniu rastu.

Rýchly zásah je výraznou výhodou listovej výživy. Účinok je oveľa rýchlejší ako pri aplikácii do pôdy. Rastlina hneď absorbuje živiny. Takmer okamžite skončia v metabolizme listu.

Dobre vyživované rastliny sú zdravšie, silnejšie a majú vyššiu prirodzenú odolnosť voči chorobám. Keďže hnojením listov dodávate živiny efektívnejšie, budete potrebovať menej hnojenia pôdy. To vám ušetrí veľa peňazí.

V našej ponuke nájdete špičkové listové hnojivoFerticare I. 14-11-25 2kg, ktoré spĺňa prísne požiadavky na efektívne listové hnojivo. Pestujte svoju zeleninu a ovocie efektívne, ekologicky a zároveň ekonomicky. Hnojivo je určené na pestovanie priesad každého druhu.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Štítky
AGRO VINICA s.r.o.

Nekyjská 365/35

991 28 Vinica

E-mail: info@agrovinica.sk

Kontakt #: +421903322846

Po - Pia od 8:00 do 16:00

     

 

     

 

© 2022 AGRO VINICA s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk