🚗 DOPRAVA ZADARMO nad 39 € 🚗
Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 39,00 € a máte dopravu ZADARMO

FLORASIN ORCHIDEA 250ml

Kvapalné koncentrované hnojivo na prípravu hnojivej zálievky orchidei pre optimálny rast a bohaté kvitnutie.6-7-8 + MEKvapalný koncentrát Florasin Orc... celý popis
Dostupnosť
Skladom
1,79 €
1,49 €
bez DPH
ks
Výrobca:FLORASERVIS, Bratislava
Strážiť cenu / dostupnosť
Kompletné špecifikácie

Kvapalné koncentrované hnojivo na prípravu hnojivej zálievky orchidei pre optimálny rast a bohaté kvitnutie.

6-7-8 + ME

Kvapalný koncentrát Florasin Orchidea je určený na prípravu hnojivej zálievky orchidei, ktorým poskytuje komplexnú a plnohodnotnú výživu v pomeroch, ktoré sú optimálne pre rast, všestranný fyziologický rozvoj týchto rastlín a na ich bohaté, opakované kvitnutie.

Príprava hnojivej zálievky:

Kvapalný koncentrát Florasin Orchidea sa používa vždy až po predchádzajúcom zriedení s vodou. Na prípravu živného aplikačného roztoku sa doporučuje koncentrát riediť v objemovom pomere 1:300 až 400 t.z. na liter hnojivej zálievky sa odporúča dávkovať 2,5 až 3,5 ml koncentrátu. V prípade mladých a čerstvo presadených rastlín sa doporučuje používať väčšie riedenie (1 až 3 ml koncentrátu na liter zálievky), pričom v prípade presadených rastlín hnojivú zálievku aplikujeme po prvý raz až po 2-3 týždňoch. Počas vegetačného obdobia marec - október aplikujeme hnojivú zálievku 1 až 2 x týždenne. Neaplikujte na suchú pôdu!

Pred použitím si pozorne prečítajte návod a etiketu na obale.

Vyrobené na Slovensku.

Obsah živín:

- celkový dusík (ako N) 6,2 hmot. %

- dusík v amidickej forme N-NH2 (ako N) 3,1 hmot. %

- dusík v amoniakálnej forme N-NH4 (ako N) 1,5 hmot. %

- dusík v dusičnanovej forme N-NO (ako N) 1,6 hmot. %

- vodorozpustný fosfor (ako P2O5) 7,0 hmot. %

- draslík (ako K2O) v chlór neobsahujúcej forme 8,2 hmot. %

- chelatizované vodorozpustné železo (ako Fe) vo forme Fe-DTPA 0,05 hmot. %

- vodorozpustný bór (ako B) 0,02 hmot. %

- vodorozpustný zinok (ako Zn) vo forme chelátu Zn-EDTA 0,004 hmot. %

- vodorozpustný mangán (ako Mn) vo forme chelátu Mn-EDTA 0,02 hmot. %

- vodorozpustná meď (ako Cu) vo forme chelátu Cu-EDTA 0,004 hmot. %

- vodorozpustný molybdén (ako Mo) 0,002 hmot. %

Obsah rizikových látok neprekračuje zákonom stanovené limity platné v SR a zmysle vyhlášky 577/2005 Z.z.

Pri pestovaní orchideí si musíme uvedomiť aké druhy chceme pestovať, kde ich chceme umiestniť a aké máme podmienky na ich pestovanie. K najdôležitejším faktorom pre ich zdárne pestovanie sú: svetlo, teplo, voda, pravidelné prihnojovanie a substrát. Ak tieto základné podmienky orchideám nesplníme budeme mať problém ich pestovať.

Svetlo

Orchideje žijúce v tropických pralesoch majú po celý rok dostatok svetla, ktoré potrebujú pre fotosyntézu. V prírode rastú poväčšine prichytené svojimy koreňmi na stromoch alebo kroch preto patria skôr k epifytom. Tieto podmienky môžeme v bytoch alebo domoch poľahky splniť ich umiestnením na okenný parapet. Nevhodným umiestnením je južné okno bez tieňa a bez vetrania. Pozor na prievan ten orchidey neznášajú. Najvhodnejšie miesta na umiestnie orchideí sú okná smerované na východ alebo na západ. No aj tu je potrebné zabezpečiť tieň pri obedňajšom slnku. Keďže niektoré druhy vyžadujú svetla viac je potrebné tomu pomôcť prisvecovaním špeciálnymi žiarovkami hlavne v zimnom období.

Teplo

Každý rastlinný druh má svoje nároky okrem svetla aj na teplo a to podľa prostredia v ktorom rastie a tak orchidey múdry záhradníci rozdelili na tri skupiny studené, teplé a temperované v skleníkoch.

Orchideám ktoré pestujeme v bytoch alebo rodinných domoch vyhovujú podmienky s relatívnou vlhkosťou okolo 60 až 70%. V miestnostiach s ústredným kúrením to môžeme zabezpečiť ak k rastlinám postavíme misku s vodou a zabezpečíme dobré vetranie. Pozor na prievan orchidey ho neznášajú.

Voda

Čo sa vody týka je to podobné ako so svetlom a teplom aj keď u orchideí platí menej je niekedy viac. Zálievka musí byť veľmi opatrná hlavne v zimnom období kedy ma väčšina rastlín obdobie oddychu. Zalievame odstátou odvápnenou ak je to možné dažďovou vodou. Vodu môžeme odvápniť viacerými spôsobmi a to naprílad prevarením, pridaním čajovej lyžičky čpavku na 10 litrov vody, ale pozor takto upravenú vodu môžete na zálievku použiť až po 24 hodinách. Taktiež voda na rosenie musí byť odvápnená.

Ďalšou dôležtou podmienkou je teplota vody. Rastlinky polievajte vždy vodou izbovej teploty a taktiež na rosenie musí byť voda izbovej teploty. Čo sa polievania týka vhodné je polievať rastlinky napr. jedenkrát týždenne ponoriť kvetináč do nádoby s vodou asi na jednu hodinu, ja polievam jedenkrát týždenne poriadnym preliatim zvrchu v kúpelni kde prebitočná voda odtečie a až potom ju vložím späť do druhej nádoby. V lete je možné ráno jemne rosiť na listy.

Hnojenie

Hnojiť je potrebné len v období rastu, nikdy nie v období vegetačného pokoja. Orchideám ideálne vyhovuje tekuté hnojivo na orchidey Florasin Orchidea. Na orchidey pestované ako epifyty používajte len asi polovičnú koncentráciu. V zime v čase vegetačného pokoja orchidey nehnojíme a ak tak len výnimočne a aj to maximálne raz do mesiaca

Pôdne zmesi

Pôdne zmesi je možné rozdeliť podľa odborníkov na pôdne zmesi pre stromové ochidey (epifyty) a na pôdne orchidey.

Substrát pre stromové orchidey by mal byť ľahký, mal by udržiavať vlhkosť aby rastliny mohli prijímať vodu a živiny.

Jednou s možností je použiť na pestovanie korene paprade Osmundy ktoré je možné zakúpiť v obchodných domoch (Baumax, Hornbach). Ďašou možnosťou je namiešať si vlastnú pôdnu zmes napr. 1 diel bielomachu, 1 diel dreveného uhlia, 3 diely smrekovej alebo borovicovej kôry. Tieto diely je potrebné dobre premiešať a jemne rozložiť okolo koreňov. Na dno kvetináča je potrebné dať dostatočnú drenážnu vrstvu ktorá je napr. z keramzitu, drveného kvetináča, polystyrénu alebo molitanu.

Pôdne orchidey rastú v inom substráte ako orchidey stromové. Pôdnu zmes je možné vytvoriť napr. z 1 dielu rašeliny, 1 dielu hrubého piesku, 1 dielu zotletého bukového lístia. Túto zmes zmiešame s obyčajnou zeminou ktorú je potebné predtým sterilizovať.

Čo sa mojich vlastných skúseností týka ja používam substrát na orchidey 2 diely, ktorý je taktiež bežne dostupný v obchodoch do ktorého je potrebné primiešať buť kúsky polystyrénu alebo molitanu 1 diel a borovicovú kvôru 1 diel, ktorú nastrihám na menšie kúsky. Zmes je potrebné poriadne zamiešať. Ako drenážnu vrstvu využívam polystyrén a to v hrúbke asi 2 - 3 cm na dno kvetináča

Tovar zaradený v kategóriách

AGRO VINICA s.r.o.

Nekyjská 365/35

991 28 Vinica

E-mail: info@agrovinica.sk

Kontakt #: +421903322846

Po - Pia od 8:00 do 16:00

     

 

 

© 2022 AGRO VINICA s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk