Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Topas 100EC 9 ml

Postrekový fungicídny prípravok vo forme emulgovateľného koncentrátu určený na ochranu jadrovín a viniča proti múčnatke.

Podrobný popis: Výrobca: Syngenta Agro AG, Švajčiarsko Je systémový fungicídny prípravok s výrazným účinkom proti múčnatke v jadrovinách a vinič... celý popis
Dostupnosť
Skladom
Bežná cena
2,10 €
1,99 €
1,66 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:84705
Strážiť cenu / dostupnosť
Kompletné špecifikácie

Podrobný popis:

Výrobca:
Syngenta Agro AG, Švajčiarsko

Je systémový fungicídny prípravok s výrazným účinkom proti múčnatke v jadrovinách a viniči. Účinná látka preniká do rastliny prostredníctvom listov a stoniek relatívne rýchlo – v priebehu 24 hodín. Po tomto období úž nemôže dôjsť k zmytiu dažďom. V rastline sa pohybuje účinná látka akropetálne, smerom k novým prírastkom. Účinnosť panconazolu sa prejavuje predovšetkým na mycéliu, resp. hyfách a tým je umožnené preventívne ako aj kuratívne použitie tohoto prípravku.. Fungicídna účinnosť penconazolu spočíva v tom, že brzdí syntézu ergosterolu a tým blokuje funkciu bunečných membrán.
Topas 100 EC používajte od začiatku vegetácie a ďalej v priebehu celej sezóny. Ošetrujte preventívne. Topas 100 EC patrí k základným fungicídnym prípravkom proti múčnatke.
Vo viničisa odporúča vykonať prvé ošetrenie pred kvetom. U odrôd náchylných k múčnatke (napr. Muller-Thurgau, Portugal) a na lokalitách s vyšším výskytom múčnatky v predchádzajúcom roku je možné použiť „tank-mix“ s prípravkom Thiovit za účelom zvýšenia reziduálneho pôsobenia. Pri potrebe súčasne riešiť ochranu proti múčnatke aj peronospóre je vhodná tank mix aplikácia s Ridomilom Gold Mz 68 WG (pred kvetom) alebo Ridomilom Gold Plus (na konci kvetu a po odkvete) so zachovaním intervalov 12-14 dní.

 

Rozsah registrácie prípravku v záhradníctve

 

PlodinaŠkodlivý činiteľKoncentrácia v %Dávka do 10 L vody na 100m2Čakacia lehota v dňochPovolené kombinácie a poznámky
jadrovinyChrastavitosť jadrovín4,5ml35 dní
jadrovinyMúčnatka jabloňová4,5ml35 dní
jabloneMúčnatka jabloňová4,5ml35 dní
viničMúčnatka viniča2,5ml35 dní
Tovar zaradený v kategóriách

© 2021 AGRO VINICA s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk