🚗 DOPRAVA ZADARMO NAD 49€! 🚗
Logo
Po - Pia: 8:00 do 16:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 49,00 € a máte dopravu ZADARMO
17.10.2022

Ako vybrať stelivo pre mačky? Predstavíme výhody

Ako vybrať stelivo pre mačky

 

Výrobcovia sa často predbiehajú, kto vyrobí lepšie, ekologickejšie a funkčnejšie stelivo ( podstielku ) pre mačku. Na jednej strane je dobré, že ponuka je široká, na strane druhej ale môže zamotať hlavu pri výbere tej správnej.

Veríme, že tento článok vám pomôže zorientovať sa o niečo viac v tejto oblasti.

Každá domácnosť je iná a každá mačka môže mať svoje vlastné potreby a preferencie. Existuje ale niekoľko všeobecných pravidiel, pokiaľ ide o najlepšie podstielky pre mačky.

Nájdenie správnej podstielky môže zvýšiť pravdepodobnosť, že vaša mačka bude spoľahlivo využívať podstielky – to spraví vašu domácnosť šťastnejšou ale predovšetkým čistejšou.

Mačky majú podľa viacerých štúdií radšej podstielky s jemnými časticami na úkor peletiek. Je potrebné si uvedomiť, že pôvodom sú mačky púštne zvieratá, ktoré svoju potrebu vykonávali do piesku.

Jemné čiastočky zároveň mačke nevadia na labkách tak, ako hrubšie častice.

Vedeli ste, že mačky majú radšej neparfumované podstielky? Ich čuch je lepší ako u ľudí a dokonca ako u niektorých plemien psov. Na druhej strane bojujete s nutkaním, že príjemná vôňa „prehluší“ zápach. Preto je potrebné siahnuť po kvalitných podstielkach a náležite sa o ne starať a zápach vás nebude trápiť.

Výhodou klasickej jemnej podstielky je aj fakt, že močom nasiaknuté podstielky sa minimálne alebo vôbec nelepia mačkám na srsť alebo labky. Navyše výmena a údržba je veľmi jednoduchá.

Dobrým tipom pre minimalizáciu pachu je pridanie jedlej sódy alebo aktívneho uhlia do podstielky. Niektoré kvalitnejšie podstielky už tieto zložky obsahujú ale môžete si ich tam pridať aj dodatočne.

Výhodou klasických podstielok je aj nízka prašnosť. Nie je to dôležité len na to, aby sa na podlahe, nábytku a elektronike nenachádzala jemná vrstva prachu z podstielky, ale je to dôležité aj pre udržanie čistoty vašich a mačacích pľúc – obzvlášť, ak máte doma astmatika alebo mačka trpí týmto ochorením.

Niektoré mačky a dokonca aj ich ľudia budú vyžadovať špeciálnu podstielku. To platí najmä vtedy, ak vaša mačka alebo ktokoľvek vo vašej domácnosti má dýchacie ťažkosti, ako je astma, ale existujú aj iné podmienky a životné situácie, ktoré si vyžadujú špeciálnu podstielku. 

Platí to napr. v situáciách, kedy je mačka po operácii. Malé mačiatka sa tiež musia naučiť používať „mačaciu toaletu“. Často sa používajú sprievodné vône, ktoré mačiatku určia, kde môže vykonávať svoju potrebu. Platí to najmä v domácnostiach, kde je mačička sama a teda nemá možnosť odpozorovať od starších mačiek hygienické návyky.

Ak pozorujete u mačky zmeny v týchto návykoch, zbystrite pozornosť. Mnoho zdravotných problémov môže byť výsledkom zmeny návykov mačacích záchodov.

V našej ponuke nájdete viac ako 60 druhov podstielok určených (aj) pre mačky. Najpredávanejšou v ponuke je Podstielka hoblinová ekopelety granulovaná 15 kg, ktorá je určená aj pre iné domáce zvieratká. Podstielky pre mačky nájdete u nás už od 2,59 €

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Štítky
AGRO VINICA s.r.o.

Nekyjská 365/35

991 28 Vinica

E-mail: info@agrovinica.sk

Kontakt #: +421903322846

Po - Pia od 8:00 do 16:00

     

 

     

 

© 2022 AGRO VINICA s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk