🚗 DOPRAVA ZADARMO NAD 49€! 🚗
Logo
Po - Pia: 8:00 do 16:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 49,00 € a máte dopravu ZADARMO
13.07.2022

Granule alebo konzervy pre psov? Aké sú výhody a nevýhody?

Granule alebo konzervy pre psov. Ake su vyhody a nevyhody

 

Na trhu existuje nepreberné množstvo krmiva pre štvornohých miláčikov a každý majiteľ psa rieši dilemu – suché, či „mokré“ krmivo. V tomto blogu si predstavíme výhody aj nevýhody granúlkonzerv pre psov.

Strava je základom pre zdravie. Ak psovi chýbajú niektoré živiny, príčinu je potrebné hľadať len a len v krmive. Pes nie je schopný syntetizovať si vitamíny a preto je jediným zdrojom výživy práve potrava. Je to ako pri ľuďoch – ste to čo jete. Zlá strava môže viesť k obezite, problémom s kĺbmi, gastrointestinálnym problémom a mnohým ďalším. Namiesto liečenia týchto chorôb v budúcnosti sa zamyslite nad stravou vášho psa dnes.

Psy sú mäsožravce s krátkym traktom. Aj keď sa vyvinuli z vlkov (ktorí len zriedka jedia sacharidy) na domestikované zvieratá, ktoré si s niektorými sacharidmi poradia, v skutočnosti im chýba enzým, ktorý sacharidy trávi. To znamená, že ich strava by mala pozostávať predovšetkým z bielkovín a tukov. 

Je lepšie mokré alebo suché krmivo?

Všeobecne povedané, mokré krmivo je pre psov lepšie ako suché krmivo. Mokré krmivo má menej sacharidov, ktoré sú pre psov ťažko stráviteľné, a viac vody, ktorá udržuje psov hydratovaných. Konzervy obsahujú menej uhlohydrátov a keďže pes evolučne nie je schopný stráviť cca 60% sacharidov obsiahnutých v granuliach, väčšina chovateľov aj veterinárov sa prikláňa k mokrým konzervám.

Niektoré názorové prúdy dávajú prínos suchej aj mokrej stravy pre psov na jednu úroveň.

Aké sú výhody mokrého krmiva?

Výhodou mokrého krmiva je pridaná vlhkosť, vďaka čomu prebieha prijímanie aj spracovanie potravy rýchlejšie. Mokré krmivo obsahuje viac vody a je zdravšie pre domáce zvieratá s ochorením obličiek alebo močových ciest. Mokré krmivo obsahuje viac tukov a bielkovín a preto je určené aj viac vyberavým psíkom a vo všeobecnosti je lepšie prijímané väčšinou psích plemien.

Vlhké krmivo sa ľahšie konzumuje psom s bolestivými ústami alebo problémami so zubami. Namiesto žuvania tvrdých granúl môže váš pes takmer zhrnúť mokré jedlo.


Aké výhody prinášajú granule?

Existuje niekoľko situácií, kedy môže byť suché krmivo pre vášho domáceho maznáčika tou najlepšou voľbou. Sušené granule majú často viac vlákniny. Granule sú vhodné aj pre psov, ktorí trpia chronickou hnačkou a práve granule sťahujú vodu zo stolice. Podobne psom s diabetes mellitus sa vo všeobecnosti darí lepšie na suchom krmive, pretože v porovnaní s konzervami zvyčajne obsahujú komplexnejšie sacharidy.

 

Môžem kŕmiť psa kombináciou granúl a konzerv?

Kombinácia mokrej a suchej stravy je určite možnosťou. Opäť platí, že prijímanie rôznych zdrojov potravy je lepšie ako spoliehať sa na jeden. Prepínanie medzi mokrým a suchým jedlom sa však neodporúča. To môže ľahko spôsobiť tráviace problémy alebo žalúdočnú nevoľnosť. 

V našej ponuke nájdete viac ako 600 druhov granúl pre psov a tiež 25 druhov konzerv.  Stačí si vybrať. Medzi konzervami sa mimoriadnej popularite tešia najmä Dolly Dogkonzervy King Dog.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
AGRO VINICA s.r.o.

Nekyjská 365/35

991 28 Vinica

E-mail: info@agrovinica.sk

Kontakt #: +421903322846

Po - Pia od 8:00 do 16:00

     

 

     

 

© 2022 AGRO VINICA s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk