🚗 DOPRAVA ZADARMO NAD 49€! 🚗
Logo
Po - Pia: 8:00 do 16:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 49,00 € a máte dopravu ZADARMO

FLORALON JAHODA 500g

Kombinované hnojivo FLORALON - Jahoda bolo vyvinuté a je určené predovšetkým na hnojenie jahôd. Je zdrojom nie len základných rastlinných živín, ale i... celý popis
Dostupnosť
Skladom
3,89 €
3,24 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:335
Výrobca:FLORASERVIS, Bratislava, SR
Strážiť cenu / dostupnosť
Kompletné špecifikácie

Kombinované hnojivo FLORALON - Jahoda bolo vyvinuté a je určené predovšetkým na hnojenie jahôd. Je zdrojom nie len základných rastlinných živín, ale i horčíka, síry, železa a stopových prvkov.


Hnojivo FLORALON - Jahoda v záujme zabezpečenia vysokej účinnosti železa i na vápenatých pôdach obsahuje železo viazané vo forme vysoko stabilného komplexu - chelátu.


Pri pestovaní jahôd odporúča sa  hnojivo FLORALON - Jahoda na už zapojený jahodový porast aplikovať od apríla v koncentrácii 10 až 15 g na 10 litrov, v závislosti na intenzite zálievky. Opakovanou aplikáciou hnojivej zálievky FLORALONu sa dosiahne silný vzrast, vysoká plodnosť a odolnosť porastu jahôd voči škodlivým patogénom. Počas plnej plodnosti sa odporúča používať mierne zníženú koncentráciu hnojiva v zálievke ( cca 10 g na 10 litrov vody ). Vyššie dávky môžu nepriaznivo ovplyvniť skladovateľnosť plodov.


Pri pestovaní jahôd v skleníkoch a fóliovníkoch sa odporúča na ich hnojivú zálievku používať menej koncentrované živné roztoky, než pri poľnom pestovaní ( 5 - 10 g FLORALONU - Jahoda na 10 litrov hnojivej zálievky ).


V súvislosti s jesennou výsadbou jahôd odporúčame 2 až 4 týždne po výsadbe aplikovať hnojivú zálievku FLORALON - Plod  ( 14,5-4,8-28,9 + 3,9 MgO + 3,1 S + ME ), pričom na zálievku je vhodné používať vodný roztok obsahujúci   10 g hnojiva v 10 litroch vody.


Pri hnojení jahôd je potrebné mať na zreteli pomerne vysokú citlivosť jahôd na zasolenie ( hodnota elektrickej vodivosti, EC by mala byť v rozmedzí 1,5 až 2 mS/cm ).


Kombinované hnojivo FLORALON - Jahoda je určené predovšetkým pre drobnopestovateľov - záhradkárov, avšak jeho komplexnosť a vysokú účinnosť zaiste ocenia tiež profesionálni pestovatelia - záhradníci (pestovatelia plodovej zeleniny a kvetov) a ovocinári.


Hnojivo FLORALON - Jahoda sa vyrába účinnou homogenizáciou vysoko koncentrovaných a vysoko kvalitných kryštalických solí, ktoré obsahujú výlučne len rastlinné živiny a neobsahujú prímesi nežiadúcich iónov, v ich presne určených vzájomných pomeroch.


Hnojivý koncentrát FLORALON - Jahoda neobsahuje balastné látky a preto jeho používaním sa nezasoľuje pôda a pri dodržaní doporučených aplikačných koncentrácií aplikačných roztokov nezvyšuje sa elektrická vodivosť ( EC ) pôdneho roztoku.


Hnojivo FLORALON - Jahoda je vhodné i pre kvapkové závlahy a aplikáciu tzv. podmokom. Vyrába s z najkvalitnejších surovín, čo je zárukou, že aplikačné roztoky neobsahujú tuhú fázu, ktorá by mohla spôsobovať zapchávanie aplikačných kapilár, tzv. kvapkačov, ako i zanášanie mechanických filtrov.


Vyrobené na Slovensku.


Pred použitím si prečítajte údaje na etikete a návod na použitie.

AGRO VINICA s.r.o.

Nekyjská 365/35

991 28 Vinica

E-mail: info@agrovinica.sk

Kontakt #: +421903322846

Po - Pia od 8:00 do 16:00

     

 

     

 

© 2022 AGRO VINICA s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk