🚗 DOPRAVA ZADARMO NAD 49€! 🚗
Logo
Po - Pia: 8:00 do 16:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 49,00 € a máte dopravu ZADARMO

FLORALON ŠTART 500g

  • Akcia

Floralon Štart je vodorozpustné hnojivo s obsahom chelatizovaného železa a stopových prvkov určené predovšetkým na aplikáciu zálievkou, určené na výži... celý popis
Dostupnosť
Skladom
Cena pred zľavou
4,49 €
3,49 €
2,91 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:84095
Výrobca:FLORASERVIS, Bratislava, SR
Strážiť cenu / dostupnosť
Kompletné špecifikácie

Floralon Štart je vodorozpustné hnojivo s obsahom chelatizovaného železa a stopových prvkov určené predovšetkým na aplikáciu zálievkou, určené na výživu všetkých rastlín formou hnojivej závlahy do fázy kvitnutia, vhodné na prihnojovanie priesad, sadeníc a na zlepšenie nasadzovania pukov a plodov, stimuluje rast koreňového systému.

Balenie 500g je určené na 500L zálievky.

Balenie obsahuje praktickú a pohodlnú odmerku ktorej obsah je určený na 10L vody. 10g hnojiva (jednu odmerku) vysypte do 10L vody a zamiešajte, asi po 1/2 minúte je roztok pripravený na zálievku.

Hnojivo Floralon Štart:

-  je úplne rozpustné vo vode

-  obsahuje všetky rastlinné živiny potrebné k plnohodnotnému zakoreneniu, rastu, nasadeniu kvetných pukov a kvitnutiu

-  zabezpečuje rovnomerný rast koreňového systému, nadzemnej časti rastlín a nasaďovanie kvetných pukov vďaka vyváženému pomeru živín

-  rastliny sú menej náchylné na choroby z dôvodu komplexného zastúpenia všetkých živín

-  má minimálny vplyv na zasoľovanie pôdy alebo použitého substrátu, neobsahuje balastné látky

-  Vás istotne zaskočí prekvapivými výsledkami


1. Kombinované hnojivo FLORALON Štart bolo vyvinuté a je určené na hnojenie všetkých druhov rastlín, predovšetkým na začiatku vegetácie a v období zakladania kvetov. Mimoriadne vysoký obsah vodorozpustného fosforu stimuluje rast koreňového systému a podporuje tiež vytváranie kvetných pukov. FLORALON Štart obsahuje tiež thiamín - vitamín B 1, ktorý taktiež stimuluje rozvoj koreňového systému rastlín.
2. Hnojivo FLORALON Štart obsahuje železo a všetky pre plnohodnotný rozvoj rastlín významné mikroelementy, pričom v záujme zabezpečenia vysokej účinnosti železa i na vápenatých pôdach, je železo obsiahnuté v prípravku viazané vo forme vysoko stabilného komplexu - chelátu.
3. Kombinované hnojivo FLORALON Štart sa odporúča aplikovať vo forme tzv. hnojivej zálievky, po jeho rozpustení vo vode. Štandardne sa odporúča dávkovať 5 - 10 g hnojiva na 10 litrov vody, pričom hnojivú zálievku je vhodné aplikovať raz týždenne. V prípade prihnojovania rýchlo rastúcich rastlín možno dávkovanie hnojiva zvýšiť o 50 - 100 % ( na 10 - 20 g hnojiva rozpusteného v 10 litroch vody ).
4. Kombinované hnojivo FLORALON Štart v súvislosti s koreňovou výživou sa doporučuje na vzchádzajúce porasty ako prvá hnojivá zálievka. Rovnako je vhodné pri predpestovaní priesad a v súvislosti s pestovaním sadeníc, pričom sa odporúča aplikovať v poslednej dekáde pred výsadbou. Doporučuje sa aplikovať v koncentrácii 0,1 až 0,2 % ( 1 - 2 kg na 1000 litrov vody ).
5. V ovocinárstve, ale i záhradníctve sa doporučuje aplikovať pred kvitnutím, pričom doporučovaná dávka je 1 - 1,5 kg hnojivého koncentrátu FLORALON Štart na ár ( 100 m2 ). Aplikácia hnojiva je najúčinnejšia formou hnojivej zálievky, ako kvapkové zavlažovanie, alebo formou zavlažovania podmokom.
6. Kombinované hnojivo FLORALON Štart možno aplikovať tiež foliárne a to predovšetkým pred kvitnutím na zlepšenie nasadzovania plodov, na odstránenie akútneho nedostatku fosforu, železa a stopových prvkov. Pre mimokoreňovú aplikáciu sa odporúča koncentrácia 0,2 - 0,4 % ( 20 až 40 dkg hnojiva na 100 litrov vody). Postrek by sa mal minimálne raz opakovať.
7. Kombinované hnojivo FLORALON Štart je určené predovšetkým pre drobno pestovateľov - záhradkárov, avšak jeho prednosti zaiste ocenia tiež profesionálni pestovatelia - záhradníci a ovocinári.
8. FLORALON Štart sa vyrába účinnou homogenizáciou vysoko koncentrovaných kryštalických solí, ktoré obsahujú len rastlinné živiny, bez prímesí nežiadúcich iónov, v presne stanovených vzájomných pomeroch.
9. Hnojivý koncentrát FLORALON Štart neobsahuje balastné látky a preto jeho používaním sa nezasoľuje pôda a pri dodržaní doporučených aplikačných koncentrácií aplikačných roztokov nezvyšuje sa elektrická vodivosť ( EC ) pôdneho roztoku.
10. Pri náhodnom požití hnojivý koncentrát FLORALON Štart môže poškodiť zdravie. Podobne priamy kontakt koncentrovaného hnojiva s pokožkou a sliznicami môže, hlavne u citlivých jedincov, spôsobiť podráždenie, alebo nežiaduce vysušenie pokožky.
11. Hnojivo FLORALON Štart je vhodné i pre kvapkové závlahy a aplikáciu tzv. podmokom. Vyrába s z najkvalitnejších surovín, čo je zárukou, že aplikačné roztoky neobsahujú tuhú fázu, ktorá by mohla spôsobovať zapchávanie aplikačných kapilár, tzv. kvapkačov, ako i zanášanie mechanických filtrov.
OBSAH ŽIVÍN: Celkový dusík (N) 13,1% z toho viac ako 35% v rýchlopôsobiacej dusičnanovej forme, Fosfor (P) ako P2O5 40,1%, Draslík (K) ako K2O 13,0%, Horčík (MgO), Síra (S), stopové prvky v chelátovej forme: železo (Fe), mangán (Mn), zinok (Zn), bór (B), meď (Cu), molybdén (Mo)
APLIKÁCIE:
Príprava substrátu pre výsev semien: Aplikujeme týždeň pred výsevom, 1-2 odmerky na 10 litrov vody, za účelom obohatenia živinami rovnomerne pokropiť substrát pred výsevom semien.
Priesady zeleniny: Aplikujeme 1 x týždenne, 0,5-1 odmerku na 10 litrov vody, aplikovať ako prvú zálievku klíčiacich rastlín.
Poľná zelenina a ovocinárstvo: Ako hnojivú zálievku aplikujeme pred kvitnutím, 1-2 odmerky na 10 litrov vody, 1-1,5kg na 100m2. Ako hnojenie na list aplikujme pred kvitnutím, 2 odmerky na 10 litrov vody, zlepšenie nasadzovania plodov, odstraňovanie nedostatku fosforu a železa, aplikovať podvečer alebo skoro ráno.

 

Vyrobené na Slovensku.

AGRO VINICA s.r.o.

Nekyjská 365/35

991 28 Vinica

E-mail: info@agrovinica.sk

Kontakt #: +421903322846

Po - Pia od 8:00 do 16:00

     

 

     

 

© 2022 AGRO VINICA s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk