🚗 DOPRAVA ZADARMO NAD 49€! 🚗
Logo
Po - Pia: 8:00 do 16:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 49,00 € a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Vinárske potreby
  3. Hausenpaste Ising 50g

Hausenpaste Ising 50g

Vyzinový gél pre šetrné čírenie vín a vyčistenie pri nízkej teplote.

POPIS VÝROBKU IsingClair-Hausenpaste je výrobok pripravený podľa najnovších poznatkov prostredníctvom špeciálnych podmienok rozkladu rybích mechúrov p... celý popis
Dostupnosť
Skladom
2,39 €
1,99 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:00143
EAN kód:8586015783395
Strážiť cenu / dostupnosť
Kompletné špecifikácie

POPIS VÝROBKU

IsingClair-Hausenpaste je výrobok pripravený podľa najnovších poznatkov prostredníctvom špeciálnych podmienok rozkladu rybích mechúrov pri 100% zachovaní účinnosti. Je stabilizovaný SO2. Vyzina je starý, v pivničnom hospodárstve v nedávnej minulosti osvedčený číriaci prostriedok, ktorého veľkou nevýhodou bola veľmi zlá rozpustnosť. Pred použitím bolo nutné vyzinové plátky rozmliaždiť, pokrájať a pomlieť, čo bolo veľmi náročné na prácu a čas. Z toho dôvodu tieto mimoriadne nákladné a prácne operácie postupne zatlačili vyzinu do úzadia. Vďaka vyššie popísaným výrobným podmienkam tento najväčší nedostatok u vyzinového gélu odpadá, čím vyniknú výnimočné číriace vlastnosti vyziny. IsingClair-Hausenpaste je 3%-ný vyzinový gél vyrobený z prvotriednych originálnych vyzinových plátkov z rybích mechúrov. Čistotou a kvalitou zodpovedá kritériám vínneho zákona. Kvalita je certifikovaná podľa ISO 9001.

CIEĽ POUŽITIA

Použitím preparátu IsingClair-Hausenpaste sa dosiahne obzvlášť šetrný číriaci účinok. Pri všetkých nápojoch s vysokým koloidným zákalom a zlou filtrovateľnosťou účinkuje veľmi efektívne. Ide najmä o vína vyrobené z poškodeného hrozna, červené vína po zahrievaní rmutu počas nakvášania a špeciálne vína s vysokým extraktom (neskoré zbery, bobuľové výbery, ľadové vína a pod.) Zvlášť je potrebné vyzdvihnúť, že vyzina nie je citlivá na nízku teplotu číreného vína, ako je tomu u želatíny. IsingClair-Hausenpaste sa tiež osvedčuje v prípade zastaveného modrého čírenia a pri vínach s veľmi vysokým obsahom trieslovín.

PRODUKT A ÚČINOK

IsingClair-Hausenpaste vďaka dobrému rozptýleniu v ošetrovanom nápoji spôsobuje relatívne rýchle vyzrážanie kalových častíc. Tieto sa usádzajú na dne nádrže a vytvárajú kompaktný sediment, ktorý sa ľahko oddelí od vína filtráciou alebo jednoduchým stočením. Účinnosť nad 9oC ošetrovaného vína.

POUŹITIE

IsingClair-Hausenpaste sa pred použitím mierne rozmieša asi v 10-násobnom množstve vína a za stáleho miešania sa pridá do celého množstva vína. Čírenie je ukončené po 48 hodinách. Vďaka novému spôsobu takmer úplného rozkladu pri výrobe, vystačia aj malé dávky IsingClair-Hausenpaste. Používať sa má v kombinácii s kremičitým sólom KLAR-SOL SUPER , ktorý sa vždy pridáva ako prvý v poradí a až nakoniec sa pridá IsingClair-Hausenpaste. Čirenie je možne spojiť do tzv. trojkombinácie s bentonitom NaCalit Pore-Tec.

Doporučený pomer:

KLAR-SOL SUPER : IsingClair-Hausenpaste 1 : 4

Doporučené orientačné dávky IsingClair-Hausenpaste:

a) pri normálnom zákale 25-75 ml/hl

b) pri silnom koloidnom zákale cca 100 ml/hl

Každý preparát je nutné vo víne dôkladne premiešať a aplikovať za sebou po 20 min. Víno je nutné podľa sedimentácie stočiť alebo prefiltrovať do 10 až 14 dní.

Tovar zaradený v kategóriách
AGRO VINICA s.r.o.

Nekyjská 365/35

991 28 Vinica

E-mail: info@agrovinica.sk

Kontakt #: +421903322846

Po - Pia od 8:00 do 16:00

     

 

     

 

© 2022 AGRO VINICA s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk