NAD 39€ DOPRAVA ZADARMO!
Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 39,00 € a máte dopravu ZADARMO

Karate ZEON 5ml

Postrekový, svetlostabilný, syntetický, pyrethtoidný insekticídny prípravok v progresívnej úprave – mikroenkapsulát (CS), určený na ochranu poľnohosp... celý popis
Dostupnosť
Skladom
2,09 €
1,74 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:4996
Strážiť cenu / dostupnosť
Kompletné špecifikácie

Postrekový, svetlostabilný, syntetický, pyrethtoidný insekticídny prípravok v progresívnej úprave – mikroenkapsulát (CS), určený na ochranu poľnohospodárskych plodín proti cicavým a žravým škodcom.
Prípravok Karate Zeon na báze účinnej látky lambda-cyhalothrin, patrí do skupiny syntetických svetlostabilných pyrethroidov. Hmyz usmrcuje ako dotykový a požerový jed.Pôsobí predovšetkým proti žravým škodcom (Lepidoptera, Coleoptera) ako kontaktný jed. Ďalej má veľmi dobrý účinok na cicavý hmyz (Homoptera). Je svetlostabilný, čo umožňuje jeho použitie aj proti postupne nastupujúcim škodcom. Dráždivé účinky vyvolávajú nekľud u hmyzu a nútia aj skryte žijúce druhy ku kontaktu s účinnou látkou.
Technológia Zeon bola vyvinutá a je patentovaná spoločnosťou Syngenta. V porovnaní s inými formulačnými technológiami mikroenkapsulácie má celý rad výhod (napr. veľkosť kapsuliek Karate Zeon sa pohybuje v rozmedzí 3-5 mikrónov na rozdiel od konvenčných formulácii, kde je veľkosť 20-50 mikrónov. Jedná sa o formuláciu s rýchlo sa uvoľňujúcou účinnou látkou. Formulácia obsahuje nízke množstvo rozpúšťadiel a má vysokú mrazuvzdornosť.
Formulácia typu Zeon významne zlepšuje toxikologické parametre (dráždivosť očí a pokožky).
Formulácia typu Zeon neovplyvňuje hladinu rezíduí v ošetrených plodinách v porovnaní s formuláciami EC a WG a taktiež nie sú rozdiely v environmentálnych parametroch ani vplyve na necieľové organizmy (napr. včely).
Podstata účinku spočíva v tom, že po aplikácii prípravku Karate Zeon nastáva odparenie postrekovej tekutiny z povrchu ošetrenej rastliny a okamžite po zaschnutí väčšie mikrokapsulky pukajú a uvoľňujú účinnú látku. Menšie kapsulky zostávajú neporušené ale taktiež rýchlo uvoľňujú L-cyhalotrin na povrch ošetrenej rastliny. Postrek sa vyznačuje vysokou adhéziou k povrchu rastliny. Olejová zložka napomáha zväčšiť akčný rádius až o 40%.
Prípravok Karate Zeon je povolený k ochrane viac ako 100 plodín proti viac ako 250 škodcom.
ODPORÚČANIA SPOLOČNOSTI SYNGENTA:
Aplikácia celosvetovo najpredávanejšieho insekticídu Karate má tieto prednosti: dlhodobá insekticídna clona, bleskový insekticídny nástup, vysoká návratnosť, nízke dávkovanie, spoľahlivý účinok pri nízkych teplotách, nezávislosť na vývojových štádiách kultúrnych plodín. Vzhľadom na kontaktný účinok je potrebné použiť dávku vody na úrovni 3 až 4 litre na 100m2.
Pri ochrane repky odporúčame aplikáciu vykonať už na jeseň proti piliarke, skočkám a kratonoscom. Zabránime tým medzerovitosti porastov a zabránime oslabeniu porastov pred zimou. Na jar je výhodou u prípravku Karate Zeon vysoká účinnosť v období nižších a kolísajúcich teplôt – typické prejavy pre toto obdobie. Dve jarné aplikácie proti krytonoscom a blyskáčikovi repkovému vytvoria insekticídnu clonu trvajúcu niekoľko týždňov.
V oblastiach, kde sa zistil slabší účinok pyrethroidov na pásavku zemiakovú, je nutné takéto prípravky aspoň na 1 rok z používania vynechať.

 

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Odporúčania pre používateľov veľkospotrebiteľských balení resp. odporúčania spoločnosti Syngenta Slovakia s.r.o. nájdete v prílohe.

Rozsah registrácie prípravku v záhradníctve

 

PlodinaŠkodlivý činiteľKoncentrácia v %Dávka na 10 L (zemiaky 5L) vody a 100m2Čakacia lehota v dňochPovolené kombinácie a poznámky
hrachListáriky1,5mlAT
bôbListáriky1,5mlAT
zemiakyPásavka zemiaková1,5ml14 dní
zemiakyVošky3ml14 dnízákaz vstupu 3 dni
ovocné drevinyHúsenice1mlATpred kvitnutím
broskyneObaľovač broskyňový (východný)1,5ml28 dní
viničObaľovače1,5mlATpodľa signalizácie
jahodyKvetovka jahodová2mlAT
cesnakFúzavka cesnaková0,05%5mlATpodľa návodu
kapustová zeleninaMlynárik kapustový1,5ml14 dní
kapustová zeleninaSkočky na hlúbovinách1,5mlAT
paprikaVošky na paprike0,02%2ml7 dní
rajčiakMolica Skleníková na rajčiakoch0,025%2,5ml7 dní
rajčiakPásavka zemiaková1,5ml7 dní
uhorkyMolica skleníková na uhorkách0,025%2,5ml5 dní
okrasné rastlinyMolica skleníková na okrasných rastlinách0,05-0,1%5-10ml3 dni
okrasné rastlinyVošky na okrasných rastlinách3ml3 dni
okrasné rastlinyStrapky na okrasných rastlinách3ml3 dni
okrasné rastlinyHúsenice3ml3 dni
okrasné rastlinyChrobáky3ml3 dni
okrasné rastlinyPloštice3ml3 dni
jabloneKvetovka jabloňová5 ml28 dní
jabloneObaľovač jablčný (1. generácia)1,5 ml28 dnípodľa signalizácie
jabloneObaľovač jablčný (2. generácia)1,5 ml28 dnípodľa signalizácie
jablonePodkopáčik špirálový1 ml28 dní
Tovar zaradený v kategóriách
AGRO VINICA s.r.o.

Nekyjská 365/35

991 28 Vinica

E-mail: info@agrovinica.sk

Kontakt #: +421903322846

Po - Pia od 8:00 do 16:00

     

 

     

 

© 2022 AGRO VINICA s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk