🚗 DOPRAVA ZADARMO NAD 49€! 🚗
Logo
Po - Pia: 8:00 do 16:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 49,00 € a máte dopravu ZADARMO
12.04.2022

Prečo by ste mali staviť na substráty Saula?

substráty saula

 

Rėkyva je jednou z najstarších a najväčších litovských rašelinových spoločností, ktorá vyrába rašelinu a rašelinové substráty najvyššej kvality pre profesionálnych pestovateľov. Spoločnosť prevádzkuje rašeliniská Rėkyva a Degesynė v Litve, ako aj rašeliniská v Lotyšsku.

Firma exportuje svoje produkty do viac ako 80 krajín po celom svete. Ich cieľom je stať sa v budúcnosti popredným svetovým hráčom na trhu so substrátmi. V roku 2016 Rėkyva JSC uviedla na trh novú Hobby značku substrátov Saula, ktorá je dnes známa a rozpoznateľná nielen v Litve, ale aj po celom svete.

Kvalita na prvom mieste

Firma začína s kontrolou kvality už na rašelinových poliach. Burina na týchto plochách sa mechanicky odstraňuje a taktiež aj ostatné potenciálne nečistoty. Surovina zbieraná na rašelinisku sa priebežne kontroluje podľa stanovenej metodiky: zisťuje sa sušina, vlhkosť, pH a elektrická vodivosť rašeliny.

Až po obdržaní potvrdenia z laboratória je možné substrát ďalej vyrábať, skladovať a prepravovať ku koncovému zákazníkovi. Každý výrobok má jedinečné výrobné číslo a správu o kontrole kvality. Tá obsahuje všetky údaje získané počas výroby. Okrem toho sa odoberá vzorka, ktorá je zapečatená a má jedinečné číslo pečate zaznamenané v správe o kontrole kvality. Vzorka je uložená v archíve 6 mesiacov od dátumu výroby. 

Prečo práve rašelinové substráty?

Na klíčenie a pestovanie rastlín sa používa spracovaná rašelina so správnym pH, určitým množstvom hnojív a iných prísad. Takéto substráty sú najefektívnejším pestovateľským médiom – dobre udržujú vlhkosť, sú nadýchané, ľahké, pórovité a pre rastliny je jednoduché do nich vypúšťať korene a vyháňať stonky.

V každom balení Sauly je obsiahnuté isté množstvo tekutiny kvôli užitočným pôdnym baktériám. Rašelinové substráty odporúčame skladovať na suchom mieste, ktoré je chránené pred slnkom.

Ak na obale zbadáte bielu alebo žltú pleseň, neľakajte sa. Ide o Trichoderma alebo Peziza ostracoderma. Je to huba saprofytického pôvodu, ktorá je pre človeka a rastliny absolútne neškodná. Ide o prirodzené mikroorganizmy, ktoré sa nachádzajú takmer vo všetkých pôdach.

Ponechaním na čerstvom vzduchu a premiešaním sa bez stopy stratí. Odporúčame vám zeminu nemiešať s ďalším substrátom – záhradnou zeminou, hnojom či kompostom, pretože už samotná rašelina obsahuje dostatok výživných látok a navyše tak môžete podporiť vznik nežiaducich látok a chorôb.

V našej ponuke aktuálne nájdete 6 substrátov od Sauly – na výsev v 2070l baleniach, pre Rododendrony, Univerzálny substrát, pre kvety a špeciálny substrát pre balkónové kvety. Ak chcete dopriať svojim rastlinkám profesionálnu kvalitu, ktorú poznajú v 80 krajinách sveta – siahnite po Saule.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
AGRO VINICA s.r.o.

Nekyjská 365/35

991 28 Vinica

E-mail: info@agrovinica.sk

Kontakt #: +421903322846

Po - Pia od 8:00 do 16:00

     

 

     

 

© 2022 AGRO VINICA s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk