NAD 39€ DOPRAVA ZADARMO!
Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 39,00 € a máte dopravu ZADARMO
06.12.2022

Ako ochrániť úrodu pred hlodavcami

Ako ochranit urodu pred hlodavcami

 

Dopestovať úrodu je jedna vec, druhá je ju ochrániť pred hlodavcami ako sú myši a potkany. Pre záhradníka sú hlodavce jednou z najväčších nočným môr. Konzumujú úrodu, nechávajú všade trus, šíria choroby a schovávajú sa na tých najnenápadnejších miestach. V spojení s mimoriadnymi reprodukčnými schopnosťami máte „zarobené“ na problém. Obdobie gravidity trvá u hlodavcov len 21 dní. V jednom vrhu môže byť až 11 potomkov. Do roka, pri dobrých podmienkach, môže samička odchovať až 10 vrhov.

Ak vidíte v záhrade jednu myš, buďte si istí, že ich máte vo svojom okolí niekoľkonásobne viac.

Vynechajte mulčovanie

Je to skutočne tak. Mulčovanie síce obohatí pôdu o živiny a eliminuje buriny, ale zároveň vytvorí dokonalé podmienky pre myšie hniezda. Čerstvo pomulčovaná pôda je pre nich magnertom.

Premýšľali ste nad mačkou?

Výhody? Lovia efektívne a nemusíte pohnúť ani prstom. Nie je potrebné žiadne zaškolenie alebo študovanie návodov na dávkovanie – mačka svoju robotu začne robiť od prvého dňa. Navyše to predstavuje ekologickú cestu k eliminácii hlodavcov. Nevýhodou môže byť prenos chorôb, či kliešťov v prípade, ak mačku púšťate do domu. Samostatnú kapitolu tvoria nekastrované mačky, ktoré vám skôr či neskôr prinesú ukázať svoje prírastky.

Aromatické bylinky

Vôňa mäty je prirodzeným odstrašujúcim prostriedkom pre hlodavce. Vďaka tomu je skvelým doplnkom do každej záhrady. Nevýhodou sú zimné mesiace, kedy môže byť rastlinka pod snehom, resp. nie je tak aromatická. Dobré výsledky boli zaznamenané aj s bylinkami ako bazalka, echinacea, cesnak a tymián.

Ultrazvukové plašičky

Použitím ultrazvukových frekvencií tieto malé prístroje využívajú zvuk a vibrácie na vystrašenie hlodavcov. Keďže sú často na solárnu energiu, sú stále šetrné k životnému prostrediu a mali by udržať hlodavce na uzde ďaleko od vašej úrody.

Existuje množstvo ďalších riešení s bojom proti hlodavcom. Nespomenuli sme klasické pasce. Niektoré zdroje uvádzajú ako úspešnú metódu posypanie okolia úrody zemiakovým práškom. Vysadenie cibule je ďalším zo spôsobov, ako udržať hlodavce mimo vašej úrody.

Lepové dosky a mäkké návnady

Mačku, bylinky alebo plašičky nemôže a nechce mať každý na záhrade. Riešením sú lepové dosky, či mäkké návnady pre hlodavce. Vyrába ich RATIMOR.

Klasické lepové dosky netreba obzvlášť predstavovať. Hlodavec príde k návnade umiestnenej na doske a už neodíde. Mäkké návnadymajú veľkú výhodu, že obsahujú horké činidlo, preto sú pre ľudí a domáce zvieratá bezpečné. Bežne sa používajú v obytných priestoroch a hospodárskych budovách.

Vyberte si aj vy z ponuky efektívnych ochrán voči hlodavcom a uchráňte tak svoju úrodu pred znehodnotením.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
AGRO VINICA s.r.o.

Nekyjská 365/35

991 28 Vinica

E-mail: info@agrovinica.sk

Kontakt #: +421903322846

Po - Pia od 8:00 do 16:00

     

 

     

 

© 2022 AGRO VINICA s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk