ZA NÁKUP NAD 70€ ZÍSKAŠ KUPÓN: VINO
Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 39,00 € a máte dopravu ZADARMO
10.08.2022

Čo robiť v záhrade počas augusta?

Čo robiť v záhrade počas augusta

 

Záhrada v auguste je plná krásnych kvetov a sviežej zelene. Záhradkári by mali využiť augustové počasie na prípravu záhrady na chladnejšie mesiace, ktoré ich čakajú. Teraz je ta správna chvíľa kedy ostrihať odkvitnuté kvety a podporiť tak ich zdravý rast a ďalšie bohaté kvitnutie.

 

Polievanie je v tejto fáze roka kľúčové, to dvojnásobne platí pre kontajnerové rastliny a čerstvo sadené rastliny v záhonoch. Nezabúdajte na pravidelnú zálievku ovocných stromov, kríkov a zeleninovej záhradky. Je veľmi vhodné do zálievky pridávať i hnojivové prípravky, ktoré zabezpečia záhrade zdravý vzhľad až do neskorej jesene. Pravidelná zálievka je špeciálne dôležitá pri nových rastlinách, ktoré sa musia zakoreniť. Na trhu sú mnohé prípravky, ktoré novým mladým korienkom dokážu výrazne pomôcť a tak znižujú riziko, že by rastlinka uhynula.

Jedným z nich je Rootmost, koreňový stimulátor s obsahom morských rias.

 

Hlavne pre tohtoročné leto platí, že je veľmi horúce bez výdatných zrážok, čo sa odzrkadľuje aj na stave pôdy. Bez výdatného polievania sa záhrada v týchto týždňoch nezaobíde. Kľúčové je polievanie počas najchladnejšej časti dňa, čiže skoro ráno respektíve neskôr podvečer keď slnečné lúče nie sú tak intenzívne. Rastliny polievajte k ich koreňom, nekropte listy, inak hrozí ich spálenie, navyše niektoré druhy rastlín to vyslovene neznesú. Ak ste doteraz polievali aj na listy, nerobte to. Mokrým listom hrozí veľké riziko nakazenia sa rôznymi chorobami (plesne a hubové ochorenia).

Veľmi vhodný prípravok na takúto ochranu listov je postrekový fungicídny prípravok Fungimat Al Magnicur.               

Mulčovacia kôra je výborný pomocník pre udržanie vlahy v pôde dlhší čas. Hlavne kyslomilné rastliny a rastliny vyžadujúce viac vlahy sa Vám poďakujú ak ich pokryjete vrstvou kôry (je jedno, či si vyberiete štiepku alebo píniovú kôru, nezáleží ani na frakcii). Čo sa týka spôsobu závlahy je vhodné uprednostniť zalievanie odstátou vodou. V dnešnej dobe by sme sa mali uberať cestou udržateľnosti a to platí aj pre naše záhrady. Postačí jedna veľká zberná nádoba na vodu, do ktorej si budete zachytávať dažďovú vodu.         

Nezabudnite sa postarať aj o váš trávnik. Počas horúcich dní trávnik trpí, môže sa veľmi rýchlo vysušiť, preto ho taktiež nezabudnite pravidelne polievať. S kosením radšej počkajte na chladnejšie dni a počas horúcich letných dní koste len nevyhnutne. Nastavenie nožov zvoľte o čosi vyššie ako to robíte zvyčajne, dlhšia tráva je odolnejšia voči vysušeniu. V tomto období je trávnik dobré prihnojiť hnojivom s obsahom draslíka, čím ho lepšie pripravíte na zimu.

Vynikajúcim pomocníkom je hnojivo Kristalon trávnik, ktorý má rýchlu účinnosť, optimalizuje distribúciu živín a je ho možné použiť počas celého vegetačneho obdobia, pretože nehrozí spálenie trávnika počas letných období.

 

Pokiaľ vašu záhradu zdobia ruže, práve v tomto období vás obdarúvajú krásnymi kvetmi. Ich kvitnutie podporíte správnou starostlivosťou, nevyhnutný je rez. Odstrihávajte ruže ešte v puku vtedy vo váze vydržia dlhšie. Všetky odkvitnuté súkvetia pravidelne odstraňujte, podporíte tak ich kvitnutie dlhší čas. Rastlina vďaka tomu vytvorí viac nových pukov a jej sila nepôjde do plodu. Silné výhonky odrôd ruží určených na rez skráťte tak o 15 cm, tenšie výhonky skráťte aj viac. Pokiaľ sa jedná o popínavé ruže, botanické ruže  a odrody kvitnúce len raz za rok tie by sa strihať nemali. Ruže potrebujú pravidelné zalievanie a hnojenie. Vyberajte hnojivá s obsahom fosforu a dusíka, tieto látky napomáhajú k zdravému rastu rastliny a tvorbe pukov.

Dobrým pomocníkom je prípravok AOrgamin Ruže, ktorý je výborným zdrojom všetkých potrebných živín. Zlepšuje pôdnu štruktúru, zvyšuje odolnosť rastliny proti hubovým ochoreniam. 

Veľa šťastia pri starostlivosti o vašu záhradku, plody Vašej práce a starostlivosti Vás odmenia v podobe zdravo vyzerajúcej a prosperujúcej flóry.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

AGRO VINICA s.r.o.

Nekyjská 365/35

991 28 Vinica

E-mail: info@agrovinica.sk

Kontakt #: +421903322846

Po - Pia od 8:00 do 16:00

     

 

     

 

© 2022 AGRO VINICA s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk