ZA NÁKUP NAD 70€ ZÍSKAŠ KUPÓN: VINO
Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 39,00 € a máte dopravu ZADARMO
23.05.2022

Biologické prípravky proti škodcom

Biologicke pripravky proti skodcom

 

V posledných desaťročiach zvýšené povedomie o vplyvoch používania pesticídov na životné prostredie a ľudské zdravie viedlo k snahám znížiť závislosť od chemických prípravkov proti nežiadúcemu hmyzu. Mnohé krajiny zaviedli prísnejšiu reguláciu výroby, čím zvýšili náklady a znížili dostupnosť týchto pesticídov. Odolnosť voči pesticídom je dnes bežnou realitou mnohých burín, hmyzu a chorôb. 

Využívanie prirodzených prostriedkov na zníženie stavu škodcov má dlhú históriu. Starí Číňania, ktorí si všimli, že mravce sú účinnými predátormi mnohých citrusových škodcov, rozšírili svoju populáciu tým, že im vzali hniezda z okolitých biotopov a umiestnili ich do svojich sadov. 

Mnoho škodcov je do nových krajín importovaných. Škodcovia sú neustále dovážaní do krajín, kde nie sú domáci, či už náhodne, alebo v niektorých prípadoch aj úmyselne. Nie je však nezvyčajné, že sa niektorí z týchto zavlečených organizmov stanú škodcovia kvôli nedostatku prirodzených nepriateľov na potlačenie ich populácií.

Aký je rozdiel medzi biologickými a chemickými prípravkami?

Najväčší rozdiel medzi biologickými látkami a chemikáliami je v tom, že biologické látky sú vyrobené zo živých alebo prirodzene sa vyskytujúcich materiálov a chemikálie nie. Biologické látky môžu byť chemicky syntetizované, ale svojím zložením sú podobné prírode. 

Oba typy produktov ponúkajú farmárom, ktorí ich používajú, ochranu proti širokej škále chorôb rastlín, hmyzích škodcov a buriny.

Biologické látky nenahradia chemické prípravky na ochranu plodín, ale navzájom sa dopĺňajú. Môžu maximalizovali výnosy plodín a odolnosť voči škodcom.

Poľnohospodári môžu aplikovať biologické prípravky rovnakým zariadením a postupom, aké používajú na svoje chemické produkty, priamo na rastliny alebo do pôdy, v ktorej sa rastliny pestujú.

Pretože môžu obsahovať živé organizmy ako aktívne zložky, biologické látky môžu mať určité požiadavky na skladovanie, manipuláciu a aplikáciu, ktoré sú rozhodujúce pre ich účinnosť.

Na ktoré plodiny ich aplikovať?

Biologické látky sa používajú na celom svete so širokou škálou ovocia, zeleniny a orechov, ako aj riadkových a poľných plodín. Prechádzajú prísnou registráciou a vedecky podloženým hodnotením rizík, aby sa zaistilo, že sú bezpečné pre ľudí a životné prostredie.

Biologické látky môžu napríklad znížiť tlak škodcov, ale neodstránia škodcu úplne. Okrem toho niektorým biologickým látkam trvá dlhšie, kým pôsobia na cieľovú chorobu alebo škodcu, ale ich účinky môžu trvať dlhšie. V porovnaní s chemickými prípravkami majú teda nižšiu účinnosť ale dlhotrvajúci vplyv.

Medzi výhody biologickej ochrany patrí:

  • Bezpečnosť používania
  • Udržateľnosť z hľadiska vplyvu na životné prostredie
  • Výnos a kvalita plodín
  • Rýchla rozložiteľnosť v prírode
  • Zdravšie plodiny

Na našej stránke nájdete v samostatnej kategórii BIOLOGICKÉ PRÍPRAVKY vyše 20 druhov prírodných produktov pre zlepšenie koreňovej sústavy, ochranu pred vyliahnutím lariev vrtivky, na ochranu pred hubami, vírusmi a baktériami, či na boj s roztočmi.

Vyberte si aj vy z ponuky kvalitných biologických prípravkov za skvelé ceny.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

AGRO VINICA s.r.o.

Nekyjská 365/35

991 28 Vinica

E-mail: info@agrovinica.sk

Kontakt #: +421903322846

Po - Pia od 8:00 do 16:00

     

 

     

 

© 2022 AGRO VINICA s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk